Kā atbrīvoties no depresijas, smaga garīgā stāvokļa, negatīvo apstākļu ietekmes, vainas apziņas un trauksmes?
Šeit ir dažas efektīvas un vienkāršas metodes, no kurām Jūs varat izvēlēties tieši Jums piemērotāko, vai izmantot dažas no tām.
• Šodien es centīšos dzīvot rūpēs par šodiendienu, necenšoties atbrīvoties no visām manām problēmas uzreiz.
• Šodien es būšu laimīgs (a).
Un tā ir taisnība, ka Ābrahams Linkolns teica: "Lielākā daļa cilvēku ir tik laimīgi, cik sev to ļauj"
• Šodien es pieņemšu manu pašreizējo stāvokli, necenšoties pārveidot visu pēc sava prāta, un pieņemšu šajā pasaulē to, ko liktens ir lēmis.
• Šodien es centīšos stiprināt manu prātu. Es mācīšos. Es iemācīšos kaut ko noderīgu. Es neslinkošu. Es kaut ko izlasīšu, kas prasa piepūli, domāšanu un koncentrāciju.
Šodien es izpildīšu trīs garīgos vingrinājumus.
Es kādam labu darīdams mēģināšu to izdarīt tā, lai neviens neuzzina, bet , ja kāds uzzinās, tad tas neskaitīsies.
Es izdarīšu vismaz divas lietas, ko es nevēlos darīt, bet darīšu to trenējot savu gribasspēku. Ja mani kāds apvainos un es apvainošos, šodien es to neizrādīšu.
•Šodien es esmu pievilcīgāks. Es centīšos izskatīties cik vien iespējams labi, labi apģērbšos, runājot nepacelšu savu balsi, būšu pieklājīgs (a), es ne vienu un ne par vienu neko neapspriedīšu. Es centīšos neredzēt trūkumus, nevienā, izņemot sevī, nemēģināšu labot un pārveidot.
• Tikai šodiendienai man ir sastādīts plāns. Es varbūt visu neizpildīšu, bet es mēģināšu to ievērot, un cīnīšos ar diviem ienaidniekiem: steiga un neizlēmība.
• Šodien es no visiem attālināšos uz pusstundu, lai būtu kopā ar sevi vienatnē un atpūtīšos. Šajā laikā, es centīšos labāk izprast savu dzīvi un mēģināšu saprast, kas man ir jādara, lai to uzlabotu.
• Šodien, es nebaidīšos un baudīšu to, kas ir skaists. Un es ticēšu, ka viss ko es dāvāju pasaulei nāks man atpakaļ.
Lūgšana šodienai
Kungs, padari mani par Tavas pasaules sējēju.
Palīdzi man sēt mīlestību tur kur plosās naids....
Palīdzi man salīgt naidniekus,
Palīdzi iedvest ticību tur, kur šaubas,
Palīdzi iedvest cerību tur, kur izmisums,
Palīdzi ienest gaismu tur, kur valda tumsa,
Palīdzēt sagādāt prieku tur, kur skumjas.
Ak Dievišķo radītāj!
Dāvā man vēlmi ne tikai meklēt mierinājumu sevī
Bet mierināt tos, kas mokās.
Negaidīt, lai mani saprastu,
Bet saprast citus.
Nevēlēties būt mīlētam ( ai)
Bet nesavtīgi mīlēt.
Tapēc ka - dodod, mēs saņemam.
Piedodot citiem, mēs tapsim piedoti. ( no A.A. programmas )
2.
Iegaumejiet noteikumu - sagādāt sev prieku.
Ja man šobrīd nav tas, ko es mīlu , es mīlēšu to, kas man ir. Un dariet to. Saskatiet skaistas lietas ap Jums vai Jūsu vidē. Jūsu dvēselei var darīt daudz laba un noderīga, kas neprasa nekādus īpašus naudas ieguldījumus – klausieties labu mūziku, izejiet pastaigā, lasiet interesantu grāmatu, satiekaties ar jauku cilvēku, palīdziet kādam ...
Un Jūs vairs nejūtīsieties vientuļš vai nelaimīgs. Izveidojiet nepieciešamo mazo vai lielo darbu sarakstu. Rakstiet tajā visu pēc kārtas, ko ir nepieciešams paveikt , kas ir uzkrājies, kamēr Jums nebija noskaņojuma un spēka.
Pārskatiet šo "briesmīgo" sarakstu, izvēlieties no tā kaut ko mazu, kas neaizņems daudz laika un enerģijas, to, uz ko Jūs šodien esat spējīgs. Lai tas ir pats mazākais darbiņš no saraksta, bet Jūs to paveicāt. Un izsvītrojiet to ar spilgtu flomāsteri no saraksta. Nākamajā dienā, paskataties , ko jūs varat paveikt šodien, varbūt padarot vienu darbu, Jums būs vēlēšanās vēl kat ko padarīt šajā dienā. Un paveicot to , arī izsvītrojiet to no saraksta ar spilgtu, treknu flomāsteri.
Un tā pamazām katru dienu. Un pēc kāda laika paskatoties uz šo sarakstu, Jūs redzēsiet, cik daudz jau ir izsvītrots ar spilgtu, treknu flomāsteri, un Jūs tas priecēs, noņems iekšējo saspringtību un izbrīvēs enerģiju daudz patīkamākajiem un svarīgākajiem darbiem un lietām.
3.
Trīs tikumi, kas hermētiskajās zinātnēs (Okultisms (latīņu occultus, slepens, apslēpts) attiecināmi ticība, cerība, mīlestība. Kristietība, pamatojoties uz šiem jēdzieniem, izmanto attēlojot tos kā svētās mocekles : Ticība, Cerība, Mīlestība un viņu māte Sofija (gudrība). Tikumi ir garīgās izaugsmes un cilvēka attīstības soļi.
Apustulis Pāvils savā pašaizliedzīgajā darbā balstījās uz šādām īpašībām:
Žēlsirdība (žēlojoša, mīļa sirds)
Ticība (Gaisma visiem)
Izturība
Taisnīgums (tiesības paust )
Saprāts (vesels prāts)
Mērenība
Apgūstot šīs īpašības cilvēks ir spējīgs pacelties pāri savas dvēseles nepilnībām un sasniegt lielāku brīvības un prieka pakāpi.
Ir zināms, ka Mihails Lomonosovs (1711-1765) - krievu zinātnieks, leksikogrāfs, līdzsvaroja savu garīgo pasauli sekojot sevis izstrādātajiem ikdienas tikumiem:
Atturība, klusēšana, kārtība, apņēmība, taupība, aktivitāte, atklātība, taisnīgums, mērenība, tīrība, miers, šķīstība, pieticība.
Viņš ņēma vienu no šiem tikumiem un nedēļas laikā nemitīgi praktizēja to, lai pieņemtu to par ieradumu, un tad savukārt ņēma otru, tad trešo un tā gada laikā katram tikumam viņš veltīja 4 nedēļas.
Ņemot par pamatu ar šo metodi, jūs varēsiet atbrīvoties no negatīvā sevī, iedegot un attīstot sevī iekšējo gaismu, un spēsiet mainīt apstākļus savā dzīvē.
4.
Lūgšana.
Ticība - ir saliedētības ceļš Jūsu spēka diženības apguvei.
Saskaņā ar evaņģēliju - ticības apzīmējums ir:
"Paredzamā īstenošana un pārliecība neredzamajā."
Protoirejs Aleksandrs Meņs, kurš traģiski mira 1990. gada 9. septembrī, viņš teica, ka ticība ir dvēseles dzīvā saite ar Dievu.
Lūgšana sasaista mūsu garu ar dzīvības avotu. Kas ir lūgšana? Tas ir tilts, kas savieno mūs ar mūžību, tas ir patiess dvēseles impulss , kas īsteno mūsu saikni ar Dievu.
Mātes Marijas, Dievmātes skolotājs un padomdevējs, par lūgšanu teica tā:
"Dievs runā uz sirdi, un sirds vēršas pie Viņa. Tā ir lūgšana.
Lūgšana nav visu cilvēces grēku izbļaušana Dievam un nav stāstījums par to cik Viņš ir cēls.
Dievs nav cilvēks, kuru ir iespējams „nopirkt” slavējot . Lūgšana ir kaislīga vēlme izgaismot visus dzīves ceļus , lai katrs darbs būtu vainagots ar svētību , lai katra dzīva dvēsele plauktu mūsu rūpēs. Cēls ir tas darbs , palīdzības vārds – lūk kad lūgšana ir kaislīga un efektīva ".
Paracelzs - ārsts, alķīmiķis, astrologs un filozofs. Filips Aureols Teofrasts Bombasts fon Hohenheims, dzimis 1493 gadā.
“Katrs cilvēks , māca Paracelzs, ir apveltīts ar trim noslēpumainajiem spēkiem – Gudrība, Ticība un Iztēle, kas spēj novest to līdz augstākai pilnībai
Ticība vai Lūgšana – ir cilvēka vislielākā vēlme tiekties pie Dieva, tas ir likums, kurs ir ielikts viņā.
Ticība – ir spēja sajust Dievišķo it visā, lielākā gudrība, izprast neredzamo lietu būtību, kas dziļi guļ katra cilvēka dvēselē; Tas ir lielākais spēks, kas izriet no Visaptverošās labestības, spēja radīt, dziedēt un veidot brīnumainās pārvērtības.
Iztēle – cilvēka māka radīt, spēja piesaukt un īstenot savus sapņus
Sākotnēji šie trīs spēki doti visiem, bet ne visi tos spēj izteikt. Vairumā gadījumu tie neattīstās un pakāpeniski izzūd kopā ar spēju sapņot, ticēt un cerēt. "
Ikdienas lūgšana palīdz iegūt un saglabāt dvēseles līdzsvaru, saņemt spēku no Lielā Avota un mainīt savu dzīvi uz labo pusi.
Tā pat ir noderīgi katru dienu lūgt Ercenģeļus un saņemt palīdzību un atbalstu.
Lūgšanas ercengeļiem katrai nedēļas dienai:
Pirmdiena
Svēto Ercenģeli Mihaēl, ar savu zibenīgo zobenu atcērt no manis kārdinātāja garu, kas mani kārdina.
Ak varenais Arhistatēģi Mihaēl – dēmonu uzvarētājs! Uzvari un sagrauj visus ienaidniekus – redzamos un neredzamos, pielūdz Dievu --------, lai glābj un pasargā mani Dievs no sērām un visādām slimībām, no nāvējošām čūlām un nevajadzīgajām nāvēm, tagad un vienmēr un mūžīgi mūžam. Āmen!
Otrdiena
Svēto Ercenģeli Garbriel, prieku, Debesīm neizteikto Svētai Jaunavai, ar šādu prieku piepildi manu sirdi, skumjām piepildīto.
Ak diženo Ercenģeli Gabriel,
Erceņgeļi – vecākie eņgeļi. Prievārds „erc” tieši norāda uz viņu augsto stāvokli. Visi erceņgeļi ir apvienojušies korī un ir vistuvāk Dievam. Pēc skaita tie var būt četri, seši, septiņi vai deviņi eņģeļi. Atklāsmes grāmata nosauc septiņus erceņģeļus. Viņi brīvi sazinās ar Dievu un sēž Viņa klātbūtnē. Triju vārdi ir labi zināmi – Mihaēls, Gabriels un Rafaels. Attiecībā uz citiem strīdi turpinās joprojām. Tāpat tiek nosaukti erceņģeļi Uriēls, Raguēls, Zadkiēls, Sarakiēls, Remils, Anaīls, Orifiīls, Uzilla, Raziēls un Metetrons. Korāns atzīt tikai četrus erceņģeļus pietam piemin tikai divu vārdus Džibriīls ( Gabriels) un Mihaēls.
Mihaēls
Erceņģelis Mihaēls tiek uzskatīts par varenāķo eņģeli jūdaismā, kristietībā un islamā.
Viņa vārda nozīme „ tas, kurš kā Dievs” pirmreizēji satopami vēl senajā Mestapotāmijā, kur viņu godināja kā dievību. Mihaēls – galvenais sargeņģelis un aizstāvis visiem, kas tic Dievam. Viņa pārmērīgā uzticība Dievam, nodošanos labā darbiem, viņa labvēlību pret cilvēkiem, vienmēr lika pretstatā Sātanam – cilvēces ienaidniekam.
Erceņģelis Mihaēls tiek uzskatīts par kora spēkavotu, erceņģeļu vadītāju, ķēniņa klātbūtni, enģeli, kas vēsta nožēlošanu un taisnīgumu. Viņš pārvalda ceturtās paradīzes debesis. Mihaēls ir eņģeļu armijas virsaitis, kas cīnās ar ļauno. Viņš bija tas, kurš uzvarēja Sataniīlu un citus kritušos eņģeļus un veica daudz labu darbu par slavu Kungam. Mihaēls pats varenākais cilvēka dvēseles sargātājs. Viņš bija vadonis erceņģeļiem – Gabrielam, Uriēlam, Rafaelam un Metetronam, kas apglabāja Moiseja atliekas un paglāba pravieša dvēseli no Sātana.
Kristietībā viņu dēvē par Arhistratīgu Mihailu, Erceņģeli Mihailu, svēto Mihailu. Viņš ir pazīstams arī kā Bargās Tiesas eņģelis. Cilvēku aizbildņa un aizstājēja misiju Mihaēls pilda no sen seniem laikiem. Vienā no atrastajiem Nāves jūras tīstokļiem Mihaēlu dēvē par „Gaismas ķēniņu”, kas cīnās ar tumsas eņģeļiem, pār kuriem valda dēmons Veliāls. Tieši Mihaēls ir brīdinājis cilvēkus par gaidāmajiem Pasaules Plūdiem ( Grēku Plūdi)
Gabriels
Vārds Gabriēls nozīmē «Dievs — mans spēks ». Viņš ir viens no erceņģeļiem, kurš ir minēts senajos ebreju rakstos un Vecajā Derībā. Viņa spēks ir ļoti liels, viņš skaitās augstākās pakāpes eņģelis jūdaismā, kristietībā un islamā. Gabriels tiek uzskatīts par galveno dievišķo sūtni, tā kā tieši viņš atnesa Jaunavai Marijai labo vēsti par to, ka viņa ir izredzēta būt par Mesijas māti.
Ir zināma un izplatīta versija, ka Gabriels ir vienīgā sieviete – erceņģelis. Tam pamatā ir tas, ka Gabriels vienmēr sēž pa kreisi no Dieva, bet viņa mājoklis – septītās ( reizēm desmitās) debesis, kas tiek uzskatītas par Dievmātes Māju. Vēl viens Gabriela sievišķā sākuma apliecinājums atrodams leģendā par ticību cilvēkā: viņš paņēma neatkopjamu un dumpīgu dvēseli un mācīja to mātes miesās visus deviņus mēnešus. Gabriela darbus uzrauga Dievmāte.
Rafaels
Rafaels tiek tulkots kā “ Dievišķā izdziedināšanās”, “ Dievs izdziedēja” vai “ starojošs kas dziedē”
Ebreju valodā “rafa” nozīmē - dziednieks, ārsts vai ķirurgs. Viņš pārvalda eņģeļus un citus garus kas dziedina un ārstē. Rafaels – ietekmīgs un spēcīgs erceņģelis, kas paglābj un saglabā cilvēku dvēseles. Tamdēļ viņš viens no nedaudzajiem, kas Bībelē minēts vārdā.
Rafaelam kā ārstējošajam un dziedinošajam kaites, no sen seniem laikiem lūdzas visi slimnieki, nevarīgie un invalīdi. Tanī pašā laikā viņš ir viens no sabiedriskākajiem erceņģeļiem, viņam ļoti patīk prieki un viņš ir vienkāršs ar parastajiem mirstīgajiem. Rafaela noslēpumainās attiecības ar dabas dēmoniem ir aprakstītas daudzās seno Austrumu teikās. Tieši viņš ir uzdāvinājis ķēniņam Salamonam gredzenu, kurš dod varu pār dēmoniem, zvēru un putnu valodas zināšanas.
Uriēls
Uriēls – šī erceņģeļa vārdu tulko kā – “ uguns vai Dievišķā gaisma” Uriēla aizgādniecībā ir zinātnes un zināšanas, viņš dod cilvēkiem izzināt jauno, mācīties un neaizmirst pagājušo gadsimtu gudrības.
Selafiēls
Viņa vārds nozīmē – “Dieva lūgšanu grāmata”, “ pamudinātājs lūgšanām”. Tikai viņam ir zināmas visas lūgšanas, kuras viņš pēc nepieciešamības stāsta cilvēkiem.
Jegudiēls
Jegudiēls tiek tulkots kā “ Dievu slavējošs” vai “ slavas nostiprinātājs “ Viņš apbalvo un apsargā kristiešus, varoņus, mocekļus, svētos un līdzgaitniekus.
Barahiēls
Šis vārds nozīmē “izdalīt Dieva svētību labiem darbiem” Šī erceņģeļa mīļākā krāsa ir rozā, un viņu attēlo rozīgo toņu apģērbos. Šis eņģelis vienmēr ir cilvēka pusē Dieva Tiesā, lūdz žēlsirdību un soda mīkstināšanu par viņa ( cilvēka ) grēkiem.
5.
Lielisks līdzeklis līdzsvara meklējumos ir meditācija.
Meditācija ( no latīņu valodas – meditatio – pārdomas) sava veida garīgie vingrinājumi, kurus izmanto garīgi – reliģiskajā vai dziednieciskajā praksē, vai arī īpašais psiholoģiskais stāvoklis, kas rodas šo vingrinājumu rezultātā ( vai citu iemeslu dēļ).
Ja Jūs ieslēgsiet spuldzi un noņemsiet visus priekšmetus , kurus tā apgaismo, spuldze joprojām dos gaismu. Kas notiks ja Jūs no savas apziņas izslēgsiet visus objektus, domas un fantāzijas? Paliks tikai apziņa. Šāds tīrs apziņas stāvoklis ir meditācija.
Meditācija – ir patīkama. Tā ir aizraujoša un sniedz gaismu. Un neeksistē tikai viens pareizais meditēšanas veids, izņemot to, kas patīk tieši Jums.
Ir divu veidu meditācijas :
• meditācija par kaut ko (dziļas pārdomas)
• un meditatīvs stāvoklis jeb ķermeņa un prāta atslābināšana.
Ir daudzas meditācijas metodes.
Lūk četras Lama Surya Das vienkāršas meditācijas:
"Viens no īsākajām un efektīvajām meditācijām ir ievilkt īsu elpu un uzsmaidīt. Tas aizņem ne vairāk par piecām sekundēm, bet to var atkārtot vienas minūtes laikā. To var darīt, sēžot vai stāvot, ar atvērtām vai aizvērtām acīm. Viņa ir īssa, viegla, un to var darīt jebkurā vietā.
Otrs tradicionālais Tibetas vingrinājums, kas man patīk. Tās nosaukums “ debesu vērošana" Jūs vienkārši gulstaties zālē un skatāties debesīs. Visu to esam darījuši bērnībā. Tad mēs varējām pilnībā atslēgties, skatoties mākoņos, varējām saskatīt tajos sejas un figūras, bet mums nav nepieciešams to darīt meditācijas laikā, jo tas vairāk atgādinās sapņus.
Sapņi un meditācija – tas nepavisam ir viens un tas pats.
Trešā vienkāršā meditācija - ir pēdējā hatha-joga poza "līķa poza" vai šavasana. Tā ir dabiska meditācija, kura mums visiem labi pazīstama. Jūs gulstaties uz līdzenas virsmas, kājas nedaudz nostāk viena no otras , rokas gar sāniem, elpa vienkārša. Jūs varat to veikt kopā ar “ debesu vērošanu”.
Ja vēlaties sekot stingrākam budistu jogas stilam, apsēdieties taisni, sakrustojiet kājas un "atslābiniet elpu, enerģiju, ķermeni un prātu", “ieelpojot fiziskas sajūtas”un "ieejot šajā dotajā momentā – šeit un tagad". Sekojiet ieelpai un izelpai. Uztveriet fiziskas sajūtas kā saikni ar tagadējo momentu. Lai viss notiek kā notikdams, bez Jūsu reakcijām. Tā ir apzināšanās, nevis bezapzinīga kustība dzīvē. Kad Jūs varat vērot savu stāvokli bez reakcijas – tā ir meditācija. Apziņa sāk līdzināties “tīram spogulim”.
Stīvs Vilsons grāmatas autors “ Iedvesma katrai gada dienai” raksta:
“ Jo vairāk rāmuma ir uzkrāts manās smadzenēs, jo vieglāk tam piekļūt, jo vairāk mēs uzkrājam laimīgo mirkļu un labo darbu, un kļūstam laimīgāki”
Lai kas mēs nebūtu dotajā momentā, šī mūsu apziņas uzkrātā summa, mūsu domu summa. Mūsu prāts, ( vai to turētājas un pārvaldītājas - smadzenes) ir emocionālo reakciju un domu krātuve. Un aizstājot bēdīgas, negatīvas domas uz pozitīvajām, mēs paši sākam mainīties.
Tam sevī ir jāietver arī rīcība. Es saucu šo programmu „Labsirdīga Dzīve”. Lielākā daļa filozofu atzīst zemu domu aizvietošanu ar augstākajām domām. Bet šīm domām ir jāsaskan ar mūsu rīcību. Tas palīdz attīstīt uzmanību. Kad mēs apzināmies patīkamas jūtas, kas sniedz un pēc kurām seko labie darbi, mēs jūtamies laimīgāki.
„Labdarīgas Dzīves” programma – nav ideāls plāns, kā padarīt dziļāku savu laimi. Tas sevī ietver koncentrāciju katrai nedēļas dienai konkrētu momentu apziņai – tas ir iemesls katru dienu veikt kādu rīcību, kurš sagādātu mums gandarījumu.
Pirmdien – pateikt kādam kaut ko jauku. Tas palīdz pārvarēt tendenci kritizēt cilvēkus.
Otrdien – būt elastīgam un atklātam jaunām idejām.
Trešdiena – tiek veltīta pateicībai. Mēs koncentrējamies, lai būtu laimīgi tajā, kas mums ir, nevis justies nelaimīgiem dēļ tā , kas mums nav.
Ceturtdiena – labestības diena.
Piektdiena – piedošanas diena, mēs aktīvi atbrīvojamies no dusmām, lai savā sirdī izbrīvētu vietu lielai laimei.
Un beidzot brīvdienas mēs veltam sajūsmai un priekam.
Kad mēs katru dienu veicam kādu labu darbu vai rīcību, tas kļūst par ieradumu. Labie darbi un ieradumi veicina dzīves produktivitāti, piedod dzīvei jēgu. Dzīvojot ar labu sirdi - tas tik tiešām padara mūsu ikdienu daudz patīkamāku un dzīvespriecīgāku.
Un noslēgumā:
Viena sena amerikāņu indiāņu atveseļošanās recepte ietver sevī šādus saprāta un garīgos noteikumus:
Vēlme būt veselam, ticība, piedošana un gatavība mainīties.
„ Es esmu garīgi , emocionāli un fiziski brīvs (a) no viltus attiecībām, maldīgiem uzskatiem, pārliecībām, pašinīcināšanās un sevis nosodīšanas domām, kuras kādreiz esmu izjutis (usi) attiecībā uz jebkuru cilvēku, vietu, vērtību un visu savu darbību, no brīža, kad es sapratu to, un uz visiem laikiem.
Un šīs jūtas un domas ir no manis brīvas”
(Dr. Elizabete Klampa)
Iegaumējiet šo frāzi un daudzkārt atkārtojiet to.
Šī apgalvojuma mērķis – aizstāt iesakņojušās kaitīgās domas un idejas ar veselīgām domām. Jebkuri līdzekļi, kuri mazinās iekšējo domstarpību enerģiju, izdziedēs.
Kad Jūs esat atdalīti no Jūsu „Es” , saņemot mācību, šūnu līmenī Jūs izjūtat ilgas pēc tās mīlestības, kura dod miera, drošības un klusa prieka jūtas....
Iemācieties spēlēt, smieties un tas padarīs Jūs par laimīgiem cilvēkiem, kuriem nav nepieciešams pastāvīgi domāt par pieaugušo pienākumu izpildi. Izbrīvējiet laiku tam, kas Jums sagādā gandarījumu, un nerājiet sevi par to, ka Jūs darba vietā veltāt tam laiku. Atrodiet citus, kuriem patīk tas pats kas Jums. Iemācieties viegli uztvert apstākļus, kas ietekmē Jūsu dzīvi, kas liek Jums izjust uztraukumu un depresiju. Novērojiet bērnu spēles. Intuitīvi izjūtiet tādu pašu vieglumu un brīvību no dzīvi ietekmējošiem apstākļiem.
Lai izmainītu Jūsu dzīves apstākļus, sāciet mainīt savu iekšējo stāvokli (pasauli).
Viljams Džeimss ( amerikāņu psihologs) ir teicis:
„ Mūsdienu lielākais atklājums ir tas, ka mainot prāta stāvokli, cilvēks var mainīt savu dzīvi.” ( skat. lekciju „ Vai var mainīt likteni?”).
Izmaiņas nebūs ilgi jāgaida, tomēr pirms tam :
- jāizmaina skats uz dzīvi;
- jābūt gatavam pārmaiņām un to verbalizācijai (balsī izteikt to, ko Jūs gribat mainīt, no kā atbrīvoties un izteikt gatavību pārmaiņām);
- uzaudzēt prieku un pateicību tam, kas Jums jau ir;
Jūs nekad nesasniegsiet to, ko gribat, pirms nebūsiet pateicīgi tam , kas jau ir. Ikdienu izsakot pateicību par lietām, kas jau ir Jūsu dzīvē, ļoti ātri Jūs sāksiet redzēt vēl vairāk labu lietu.
Kad mēs esam pateicīgi, mēs esam skaisti.
Kad mēs esam skaisti, mūs mīl.
Kad mūs mīl, mēs esam laimīgi.
- jāveic izmaiņas cilvēka dzīves tēlā.
Jums labas pārmaiņas vēlot!